جماعت تبلیغفتاوای و متفرقات

ثبوت چهار ماه تشكيل در جماعت تبليغ

ثبوت چهار ماه تشكيل در جماعت تبليغ

ثبوت چهار ماه تشكيل مطابق اصول صحيح و روشنگري اكابرين كه از قرآن و سنت دليل گرفته اند ثابت مي شود در مدت چهار ماه تغييرات خاصي در انسان بوجود مي آيد، حالت اسلامي شكل مي گيرد. در چهله اول زنگار قلب دور مي شود در چهله دوم رنگ خدایی پيدا مي شود و در چهله سوم به تكامل مي رسد و راه خود را پيدا مي كند يعني در سه چهله كه همان چهار ماه مي شود تأثير پذيري و تكامل از اين آيه ى كريمه نیز ثابت مي شود كه در آن از خلقت ابتدايي انسان بيان شده است.

دقت كنيد وقتي كه نطفه در رحمِ مادر قرار مي گيرد در چهله اول، نطفه علقه (يعني خون بسته شده)و در چهله دوم تبديل به جنين شده و در چهله سوم بعضي اجزا در جنين داراي استخوان مي شوند و در اين استخوان ها گوشت به وجود مي آيد سپس بعد از آن (بعد از سه چهله كه همان چهار ماه است) در آن روح دمیده مي شود.
(بيان القرآن)
ثُمَّ جَعَلْنَاهُ نُطْفَةً فِي قَرَارٍ مَّكِينٍ☆ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَكَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ ۚ فَتَبَارَكَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِين ☆المؤمنون١٤/١٣
از سه چهله معلوم شد كه همانند چهار ماه تكميل جسماني است.
اگر از اصول صحيحه لحاظ شود پس تكميل روحاني هم مي شود يعني در حالات چهار ماه تاثير پذيري آن هم اين واقعه فهميده مي شود كه در زمان خلافت حضرت عمر فاروق رضي الله عنه پيش آمده بود كه یک صحابی بعد از ۲۳ سال به وطن برگشت. حضرت عمر رضی الله عنه از دخترش استفسار فرموده چهار ماه را متعین فرمود که کسی بیشتر از این مدت تشکیل نشود.

مصنف عبدالرزاق باب حق المرأة علي زوجها، حديث ١٢٥٩٣ ،تحقيق حبيب الرحمن اعظمي

برچسب ها

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن