جماعت تبلیغ

پاسخ دندانشکن به متسلف دهن لق ابله وخائن .درمورد احناف و جماعت تبلیغ

اشقیا را دیده ء بینانبود/
نیک وبددردیده شان یکسان نمود/
همسری باانبیاء برداشتند /
اولیاء راهمچو خود پنداشتند/.

قول متسلف جاهل: مشابهت جماعت تبلیغ”صوفی” با فرق شیعه قال رسول الله صلى الله عليه وسلم:” من تشبه بقوم فهو منهم”۱رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمود: هر کس همرنگی قومی شد پس او از ان قوم می باشد.

متسلف میگوید: مثل شیعه انچه در کتابهایشان است مخفی کاری میکنند.
یعنی طوری به جامعه وانمود می کنند که به قران وسنت وروش اصحاب پایبند هستند وعوام فریبی می کنند،در حالیکه در کتابهایشان خرافات واقوال واعمال شرک آمیز فراوان است.
جواب سنی: هذا بهتان عظیم . حدیث رسول الله ص کفی بالمرءِ کَذِباًان یحدّث بکلِ ما سمعَ .آقای ابو منصور آدرس شرک آمیز بودن مطالب رو در فضایل اعمال بده ؟

متسلف می گوید: مثل شیعه، خرافات وبدعت وغلو وتعریف وتقدس به مشایخ خود دارند.
جواب سنی: به نیکی یاد نمودن بزرگان در قران سفارش شده . ربنا اغفر لنا و لاخواننا الذین سبقونا بالایمان ولا تجعل فی قلوبنا غلا للذین امنوا ربنا انک رئوف رحیم .
چو خواهی نام نیکت بماند در جهان /
مکن نام نیک بزرگان نهان /.

متسلف می گوید: مثل شیعه، به نام حکمت واحتیاط تقیه دارند واشتباهات ونواقص امور خرافی جماعت تبلیغ را مخفی می کنند.

جواب سنی: از خدا شرم کنید یعنی حکمت و احتیاط در دین تقیه به حساب میاد .
یعنی شما هر گناه و خطایی انجام میدهید در بلندگوی مسجد اعلام می کنید .
دوما :اثبات کن در جماعت تبلیغ چه خرافاتی وجود دارد به جز وصف یگانگی الله متعال و بیان سیره نبی ص واصحاب گرانقدرش !؟

متسلف می گوید: مثل شیعه، با نصیحت اهل حق و عقیده سلفی بر منهاج نبوت بغض و کینه دارند.
جواب سنی: جماعت تبلیغ نسبت هیچ کس نفرت ندارد بلکه دلسوز وخیرخواه تمام جامعه بشریت واقشارجامعه است برادران جماعت تبلیغی در گرمی، سردی وحتی از آغوش گرم خانواده ی خود بریده اند وبرای اعلان کلمة الله سرتاسر گیتی همه ی مشقت ها را به جان خریده ورخت سفر بسته اند.ولی از این بیانیه ی متعصبانه وخشن شما مشخص می شود که شما مدعیان پیروی سلف نفرت و کینه تان نسبت به جماعت تبلیغ که مصداق آیه(ولتکن منکم امة یدعون ٳلی الخیر ویأمرون بالمعروف وینهون عن المنکر)هستند خیلی زیاد است.وازبخارمعده حرف می زنید یک وقت استفراغ نکنی.
(موتوا بغیضکم )

متسلف می گوید: مثل شیعه، در دعوتشان حکایات و قصه های بی اساس نقل می کنند.
جواب سنی: یعنی هر کس در دعوتش داستان بیان کند شیعه است ؟استغفرالله ! در قرآن مجید علاوه از بقیه قصه ها، سوره ای  بنام قصص وجود دارد پس بر خدا هم حکم شیعه صادر می کنید ؟.اتقوالله (ولایجرمنکم شنان قوم علی ألاّتعدلوا)

متسلف می گوید: مثل شیعه، از منابع اصلی دین(قران وسنت به فهم سلف صالح) بی خبرند.
جواب سنی: دعوت آنها بر اساس ۶ چیز است که از اساس دین می باشند .
و هر کس به اندازه خود از قران و حدیث سهمی بر میدارد .اگرواقعا شما پیرو قران و حدیث بودید این همه افترا و تهمت نمی زدید ،فعالان حقیقی دین اسلام را تخریب نمی کردی ای ابلیس کاسه لیس انگلیس .

متسلف می گوید: مثل شیعه، علم دین را فقط در  کتابهای موجود خودشان محدود میکنند واز استفاده کتابهای علمای راسخ در دین خود داری میکنند.
جواب سنی: علم دین را در کتب خود محدود نکرده و خیلی زیاد از علمای بزرگ استقبال نموده وبه مقام شامخ علم و علماء ارج می دهندولی مسایل را از علماء ربانی که  مصداق(انمایخشی الله من عباده العلماء) هستند دریافت می کنند نه ازشما که بوی اخلاص نبرده اید بلکه گوی دشنام را ربوده اید.بنابراین اگر مثل شما  خودسرانه بدون راهنمایی اساتید به تحقیق وپژوهش پرداخته  دنبال کتاب های بزرگ بروند بسان شما گمراه شده و دیگران را نیز گمراه می کنند .فضلوا واضلوا الحمدلله که چنین نیستند .

متسلف می گوید: مثل شیعه، طرفدارانشان را از بحث وتحقیق و کنجکاوی در دین بر حذر می دارند.
جواب سنی: بحمد الله یکی از اصول دعوت تبلیغ علم هست که ترغیب و تشویق به علم آموزی می کنند و بسیاری از طلاب ودانش آموختگان مدارس دینی، از طریق جماعت تبلیغ وارد میدان علم می شوند.

متسلف می گوید: مثل شیعه، دین داری در دین و رهبری دینی را در روش خود خلاصه میکنند و دیگران را جاهل و فریب خورده میپندارند.
جواب سنی:بحمد الله یکی از اصول دعوت تبلیغ علم هست که ترغیب و تشویق به علم آموزی می کنند و بسیاری از طلاب ودانش آموختگان مدارس دینی، از طریق جماعت تبلیغ وارد میدان علم می شوند.

متسلف میگوید: مثل شیعه، فقط از مشایخ و بزرگان خود فرمان میبرند ونصیحت مشایخ و مصلحان دیگر را نادیده میگیرند.در حالیکه الله متعال امت را از فرقه گرایی وحزبگرایی وگروه گرایی نهی میفرماید: [ولا تكونوا من المشركين من الذين فرقوا دينهم و كانوا شيعا كل حزب بما لديهم فرحون.واز زمره ى مشرکان نگردید از ان کسانی که آئین خود را پراکنده و بخش بخش کرده اند وبه دسته ها و گروه های گوناگونی تقسیم شده اند، هر گروهی هم از روش وآئینی که دارد خورسند وخوشحال است(ومکتب ومذهب ساخته ای هوا وهوس خود را حق می پندارد).
الله متعال امت را از پنهان کاری حقایق، نهی میفرماید:[ان الذين يكتمون ما أنزلنا من البينات والهدى من بعد ما بيناه للناس فى الكتاب اؤلئك يلعنهم الله و يلعنهم اللعنون].۳
بی گمان کسانیکه پنهان میدارند آنچه را که از دلایل روشن و هدایت فرو فرستاده ایم، بعد از انکه ان را برای مردم در کتاب (تورات وانجیل) بیان وروشن نموده ایم،
الله ونفرین کنندگان به(از میان فرشتگان وچه از میان مؤمنان انس وجن) ایشان را نفرین میکنند.
۱:سنن ابی داوود ش ۴۰۳۱٫
۲:روم ایه ۳۲٫
۳:بقره ایه ۱۵۹٫
جواب سنی:در هر مدرسه و هر کجا باید از رهبران و مصلحان خود پیروی کنند .
اما اینکه مشایخ و مصلحان دیگر را نادیده بگیرند اشتباه محض است گفتم به تمامی علما و بزرگان احترام خاصی گذاشته میشود .

متسلف : ابوزبیر المنصوره الفرقة الناجية

سنی ادامه میدهد:الحمدلله به برکت جماعت تبلیغ امروزه اسلام نه تنها در ممالک اسلامی بلکه در بلاد کفر روز  بروز بیشتر ترقی و پیشرفت می کند به کوری چشم حسودان . 《ام یحسدون الناس علی ما آتاهم الله من فضله》
حاسد اپنے حسد مین وه خودهی جلاکرے/
وشمع کیابجهے جسے روشن خدا کرے/

عامل پیشرفت سریع نهضت جماعت تبلیغ است که آنها به تک تک سنتهای گهربار رسول اکرم صلی الله علیه وسلم و صحابه کرام پایبند هستند و داعیان مخلص دین خدا هستند و چون اصحاب و رسول گرامی جهت نجات بشریت خروج می کنند و دست جوانان را به گرمی ایمان واخلاص فشرده متوجه الله می سازند.

مثل شما یک جا روی کرسی غرور ننشسته و مردم را تکفیر و گمراه نمی کنند  وبلیط بهشت وجهنم را توزیع نمی کنند.(وقالوا لن یدخل الجنة الا من کان هوداً اونصری )
وچشم شان را به کیسه برخی از اعراب خلیجی ندوخته اند.بلکه ازجان ومال و وقت گرانبهای خویش مایه گذاشته ،گهی سوار ،گهی پیاده تمام خطرات وسختیها را به جان ودل خریده ازاین شهربه آن روستا وازآن دهکده به آن کوه ودره، توأم با اخلاص و کوله باری ازصفا وصمیمیت بدون ریا و دغا وهیچ چشم داشتی، جهت اعتلای کلمه الله، بپاخاسته اند. دنیا شاهد تلاشهای بی دریغ آنهاست هردشت ودمن هرگیاه وچمن شاهد قدوم مبارک آنهاست .امواج خروشان بحروچرندگان وپرندگان برّ ،شاهد ذکروتسبیح وآه سحرگاه آنان است.
یارب دل پاک وجان آگاهم ده /
آه شب وگریه سحرگاهم ده/

نیزقلبهای عطوف مادرانی که جگرگوشه هایشان ،درشرف نابودی سم مهلک سیه مار مواد مخدر بودند وقلب خانواده هایی که شیرازه زندگی شان داشت ازهم می پاشید ،شاهد وگواه براین خدمت شایسته وبایسته وخداپسند هستند.

با مدعی مگو اسرارعشق ومستی/
بزارتا بمیرد دررنج خود پرستی /
…………..
نهضت زیبای جماعت تبلیغ که   توسط علمای دیوبند  همراه اخلاص بنیان گذاری شده است الله تعالی آنرا در اقصی نقاط دنیا برای خدمت دین مقبولیت عطاء فرمود.

در هر شهر و روستایی پیام الله تعالی را ابلاغ نمودند و الحمد لله پس از گذشت صد سال تا کنون به خدمت وحرکت خود ادامه می دهد و هیچگونه زوال ورکودی در آن به وجود نیامده ونخواهد آمد و این برای هر یک از عرب و عجم مثل روز روشن واضح است چنانچه یکی از غیر مقلدین به نام  دکتر حماد الجهني در کتاب خود «موسوعة الفرق والادیان» در باره ی جماعت تبلیغ می نویسد:«در اكثر بلاد عالم دعوت شان نشر گرديده، از قبيل اروپا، امريكا، آسيا، و افريقا، و در زمينهء دعوت غير مسلمانان به سوي اسلام، در اروپا و امريكا كوشش هاي بارز وچشمگیری داشته اند.»

ناریان مرناریان را جاذب اند/
نوریان مرنوریان را طالب اند/
ای بسا اسپ تیزرو که بماند/
وخرلنگ جان بمنزل برد/

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن