مسائل گوناگون

مدار اصول و فروع مذاهب اربعه بر چهار شرعی مصدر قرار دارد

مدار اصول و فروع مذاهب اربعه بر چهار شرعی مصدر قرار دارد

مدار اصول و فروع بر این ٤  مصدر (كتاب اللّه،سنّت رسول اللّه،اجماع امّت و قياس شرعي) است.

تمام اهل سنت چه حنفی باشند یا شافعی، مالکی باشند یا حنبلی همین ٤ مصدر را منحیث حجت می دانند و کسانی را که این چهار را حجت ندانند او در واقع پيرو خواهشات نفساني خويش بوده كه منكر آنها مي باشد.

فرقه غیر مقلد ازین مصادر ادعای قبولیت دو مصدر اول را می کنند ولی دو مصدر اخیر را انکار می کنند.اینها اجماع امت و قیاس شرعی را قبول ندارند و به همین اساس از نصف اسلام رخصت شدند.

نصف حصه دیگر دین را که مدار آن بر کتاب الله و سنت رسول الله هست، طبق خواهشات نفسانی خود قبول دارند یعنی در تفسیر آیات و تشریح احادیث پايبند علمای سلف نیستند. نزد ایشان آن معنی و مفهوم قرآن و حدیث اعتبار دارد که در فهم خود شان بیاید.پروا ندارد خواه آن معنی و مفهوم اخذ شده از قرآن و احادیث خلاف اجماع امت و فقهاء و محدثین امت باشد.

لهذا قبول نمودن قرآن و سنت از طرف آنها نیز یک شعار میان تهی است.این هم کدام قبولیت قرآن است که تفسیر قرآن را توسط رأی خود قبول میکنند.تمام امت میگویند که آیه کریمه :وإِذَا قُرِئَ الْقُرْآنُ فَاسْتَمِعُوا لَهُ وَأَنصِتُوا لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُون.َ (اعراف٢٠٤)

در مورد نماز نازل شده است ولی اینها بر اساس ضديت،کینه و عناد با جمهور امت می گویند این آیه در مورد خطبه نازل گردیده است و به خطبه تعلق دارد.تمام امت متفق اند که طلاق ثلاثه در مجلس واحد واقع می شود و زن توسط آن طور مغلظ طلاق می گردد و بعد از آن حکم: فلَا تَحِلُّ لَهُ مِن بَعْدُ حَتَّىٰ تَنكِحَ زَوْجًا غَيْرَه.البقره٢٣٠.

 

بالای وی لازم می گردد، ولی اینها می گویند طلاق های مجلس واحد ولو به تعداد یک صد طلاق باشد، یک طلاق است.زن توسط آن طور مغلظه طلاق نگردیده،حق رجوع شوهر باقی می ماند و حتی بعضی از افراد خدا ناترس در اینصورت زن را دوباره آورده و با آن تمام عمر زنا نموده و ولد الزنا بار می آورند که گناه این کار شان بر ذمه آنها کمتر و بالای مفتریان شان یعنی کسانیکه بر بنیاد فتوای غلط خود برای اینها موقع زنا را فراهم نموده بیشتر می باشد.

این قبول کردن قرآن و حدیث نیست، بلکه زندگی بر اساس خواهشات نفسانیست که آنرا اسلام گفته نمی توانیم بلکه عمل کردن بر اسلام به اساس خواهشات نفسانی خود است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن